5,505
3 دقیقه

مراحل فریز کردن تخمک چگونه است؟

چالش پیش رو جهت حفظ توان باروری در آینده …
♦️در دختران مجردی که در سال های طلایی باروری، به هر دلیل امکان ازدواج وجود ندارد.
🔵زنان متاهلی که به دلایل مختلف باروری را به تاخیر انداخته اند.
♦️بیماران مبتلا به سرطان قبل از شروع درمان هایی از قبیل جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی که امکان عقیم شدن فرد وجود دارد.
🔹 از آنجا که باروری بعد از چهل سال با افزایش احتمال تولد فرزند با نقایص ژنتیکی و مادرزادی همراه است حفظ توان باروری با فریز تخمک در سنین جوانی یک گزینه مهم پیش رو می باشد. فرد پس از دریافت آماده سازی تخمدان کاندید برداشت تخمک به روش واژینال یا لاپاراسکپی می گردد. همچنین می توان قسمتی از بافت تخمک را به روش لاپاراسکپی فریز کرد.

مراحل فریز تخمک

جهت مشاوره رایگان و تعیین نوبت همین الان با شماره های ۰۹۹۰۷۵۰۱۰۴۰ و ۲۶۷۶۱۷۷۹-۰۲۱ مطب خانم دکتر طیبه همتی تماس بگیرید.

مراحل فریز تخمک:

این پروسه شبیه ivf حدود ۲ تا ۴ هفته طول می کشد، با شروع سیکل قاعدگی ابتدا توسط پزشک سونوگرافی و معاینه انجام میشود و داروهای تحریک تخمک گذاری تجویز می شود تا تخمدان های تعداد زیادی تخمک را آماده کنند زیرا در حالت عادی تخمدان یک تخمک آماده می کند، سپس با سونوگرافی سایز تخمک ها اندازه گیری میشود در صورت مناسب بودن آمپول جهت تکمیل بلوغ و آزاد سازی تجویز می شود. و معمولا ۳۶ ساعت بعد در اتاق عمل با بیحسی تخمک ها با کمک یک سوزن با هدایت سونوگرافی از دیواره واژن برداشت می شوند. معمولا بسته به پاسخ تخمدان به داروها و سن فرد ۱۵ تا ۲۰ تخمک برداشت می شوند و فریز می شوند و فرد بعد از بر طرف شدن بی حسی به منزل بر می گردد.
🔹هر چقدر فرد جوان تر باشد کیفیت تخمک بالاتر است و شانس باروری در آینده بیشتر است.👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍👨

تخمک های فریز شده تا چه زمانی می توانند در فریز بمانند؟

تخمک ها با همان روشی که جنین ها منجمد می شوند فریز می شوند .در علم آی وی ا‌ِف بر اساس شواهد موجود جنین بعد از ۱۰ سال فریز هم با بارداری موفقیت آمیز همراه بوده است.بر اساس همین شواهد می توانیم بگوییم تخمک هم می تواند به مدت طولانی فریز بماند و در زمان معین گرم شده در محیط آزمایشگاه با اسپرم ترکیب و جنین تشکیل شده به رحم انتقال داده شود.

جهت مشاوره رایگان و تعیین نوبت جهت فریز کردن تخمک همین الان با شماره های ۰۹۹۰۷۵۰۱۰۴۰ و ۲۶۷۶۱۷۷۹-۰۲۱ مطب خانم دکتر طیبه همتی تماس بگیرید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست