3,104
3 دقیقه

همه چیز درباره درمان زگیل تناسلی (condyloma acuminata) در تهران

درمان زگیل تناسلی در تهران، شامل مجموعه خدمات تشخیصی و درمانی است که برای زنان و مردان در سنین مستعد ارائه می شود. گروه افراد بزرگسالان نیاز به بررسی های دقیقی دارند تا اطمینان حاصل شود که به این بیماری ویروسی، مبتلا نشده اند. تنها راه درمانی، تشخیص به موقع است.

اگر شما هم سوالاتی درباره این بیماری دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. ابتدا می خواهیم بیماری زگیل تناسلی را معرفی کنیم و سپس به روش های درمانی می پردازیم.

جهت مشاوره رایگان و تعیین نوبت جهت درمان زگیل تناسلی همین الان با شماره های ۰۹۹۰۷۵۰۱۰۴۰ و ۲۶۷۶۱۷۷۹-۰۲۱ مطب خانم دکتر طیبه همتی تماس بگیرید.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی (condyloma acuminata) توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود که بیش از ۱۰۰ گونه مختلف دارد. زیرگروه های شماره ۶ و ۱۱ باعث بروز ۹۰ درصد از زگیل های تناسلی می شوند و بنابراین، کم خطر در نظر گرفته می شوند؛ این گروه ویروس ها به ندرت باعث سرطان ناحیه تناسلی یا مقعدی می گردند.

از سوی دیگر، زیرگروه های ۱۶ و ۱۸، پرخطر هستند؛ اگرچه به ندرت باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند، اما می توانند عامل سرطان دهانه رحم یا سرطان مقعد باشند. اگر فرد بداند که عامل بیماری او چیست، به راحتی می تواند برای درمان زگیل تناسلی در تهران اقدام کند.

HPV از طریق تماس پوست در طول فعالیت جنسی منتشر می شود (سرایت می کند). برای گسترش عفونت، نیازی نیست که حتماً آمیزش از طریق واژینال یا مقعد انجام بگیرد؛ این ویروس می تواند به سرعت گسترش پیدا کند.

اکثر افرادی که به HPV آلوده می شوند علائمی ندارند و خود به خود عفونت آنها از بین می رود. برای افرادی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند، گزینه های زیادی برای درمان وجود دارد که همه آنها برای از بین بردن زگیل ها مفید و مؤثر می باشند.

چه کسانی در معرض خطر بیماری زگیل تناسلی هستند؟

زگیل تناسلی، شایع ترین بیماری مقاربتی است و میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. تخمین زده شده که ۷۵ تا ۸۰ درصد مردان و زنان در مقطعی از زندگی خود به HPV آلوده می شوند. عفونت HPV در افراد، در هر سن و هر دو جنس رخ می دهد. بیش از ۵۰ درصد از دختران در عرض ۲ سال پس از شروع فعالیت جنسی، به HPV مبتلا می شوند.

فرد بدون هیچ گونه علائم قابل مشاهده ممکن است با عفونت زگیل تناسلی آلوده شود و بنابراین می تواند بدون اینکه بداند، عفونت را منتقل کند. کاندوم می تواند خطر انتشار ویروس را کاهش دهد، اما به طور کامل از انتقال آن جلوگیری نمی کند.

علائم و نشانه های زگیل تناسلی چیست؟

برای درمان زگیل تناسلی در تهران باید بدانید که علائم این بیماری ویروسی چیست. زگیل تناسلی به صورت برآمدگی های گوشتی و گرد با اندازه های مختلف ظاهر می شود. زگیل ها می توانند صاف یا گل کلم مانند با یک ساقه کوچک ایجاد شوند. آنها را می توان در لابیا، واژن، آلت تناسلی، کیسه بیضه، مقعد، پوست اطراف مقعد و مجرای ادرار مشاهده کرد. زگیل ها معمولاً هیچ علامتی ایجاد نمی کنند، اگرچه زگیل ها در صورت قرار گرفتن در واژن می توانند با خونریزی همراه بوده و یک مقاربت دردناک را موجب شوند.

دستورالعمل های خودمراقبتی برای درمان زگیل تناسلی در تهران

فرد می تواند با استفاده از کاندوم، فعالیت جنسی کمتر یا با پرهیز از فعالیت جنسی، خطر ابتلا به زگیل تناسلی را کاهش دهد. متأسفانه، کاندوم به طور کامل فرد را در برابر HPV محافظت نمی کند؛ و فرد مبتلا حتی اگر زگیل قابل مشاهده ای نداشته باشد، می تواند ویروس را پخش کند.

چه زمانی باید به دنبال مراقبت های پزشکی بود؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در درمان زگیل تناسلی در تهران مطرح می باشد این است که بهترین زمان برای اقدام جهت درمان چه موقع است؟

در بسیاری از افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند و به زگیل تناسلی مبتلا می شوند، بدون درمان، ویروس، خود به خود پاک می گردد. با این حال، این بهبودی، بلافاصله رخ نمی دهد. اگر زگیل های قابل مشاهده دارید، برای درمان زگیل ها و کاهش احتمال انتقال ویروس به شریک جنسی خود، زمان آن رسیده که به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر همسرتان به زگیل تناسلی مبتلا شده است، باید شما هم از نظر عفونت، معاینه شوید.

درمان زگیل تناسلی در تهران، برای زنان، انجام آزمایش پاپ اسمیر و معاینه عمومی، معمولاً هر سال، برای بررسی هر گونه نشانه ای از سلول های غیرطبیعی دهانه رحم، که می تواند اولین علامت سرطان دهانه رحم باشد، مهم است.

جهت مشاوره رایگان و تعیین نوبت جهت درمان زگیل تناسلی همین الان با شماره های ۰۹۹۰۷۵۰۱۰۴۰ و ۲۶۷۶۱۷۷۹-۰۲۱ مطب خانم دکتر طیبه همتی تماس بگیرید.

بهترین روش های درمان زگیل تناسلی در تهران

هیچ درمانی برای زگیل تناسلی وجود ندارد. هدف از درمان، حذف زگیل های قابل مشاهده و کاهش خطر انتشار ویروس است. درمان های مختلفی وجود دارد که ممکن است پزشک شما توصیه کند اما هیچ کدام، ۱۰۰٪ موثر نیستند. با این حال، اکثر انواع روش های درمانی، در ۶۰ تا ۹۰ درصد موارد، زگیل ها را از بین می برند.

برخی روش های درمان زگیل تناسلی در تهران به شرح زیر است:

  • استفاده از کرم های موضعی برای از بین بردن ویروس
  • استفاده از ژل یا محلول های مخصوص
  • روش های کرایوتراپی؛ در این روش از نیتروژن مایع برای انجماد زگیل ها استفاده می شود.
  • روش برداشتن زگیل ها با جراحی؛ در این روش، ممکن است نیاز باشد برداشتن زگیل ها توسط متخصص با بی حسی موضعی انجام شود. این روش درمان زگیل تناسلی در تهران معمولاً برای مقادیر زیادی زگیل کاربرد دارد.
  • روش لیزر درمانی؛ این روش، لیزر دی اکسید کربن برای مقدار زیادی زگیل در مجرای ادرار یا واژن مفید است.

اکثر این درمان ها نیاز به تکرار شدن دارند. اگر بعد از ۳ دوره درمانی، بهبودی حاصل نشد، یا اگر زگیل ها پس از ۶ دوره درمان از بین نرفتند، پزشک معمولاً برای شما داروی دیگری تجویز می کند. عوارض جانبی رایج همه درمان ها شامل تحریک و قرمزی پوست است.

جهت مشاوره رایگان و تعیین نوبت جهت درمان زگیل تناسلی همین الان با شماره های ۰۹۹۰۷۵۰۱۰۴۰ و ۲۶۷۶۱۷۷۹-۰۲۱ مطب خانم دکتر طیبه همتی تماس بگیرید.


۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست