3,936
3 دقیقه

اقدامات لازم قبل از بارداری

 

سلام امیدوارم حال دلتون خوب باشه

اگر تصمیم به مادر شدن دارید باید در کنار تمام اقدامات لازم قبل از بارداری که تمام پزشکان توصیه میکنن و شما هم انجام می دید از نظر ذهنی و روحی هم آمادگی داشته باشید.

با توجه به شرایطی که در دوران کرونا، اقتصادی و مسائل و مشکلاتی که ذهن همه خانم ها را درگیر کرده از من خیلی سوال می پرسن که خانم دکتر:

  • چیکار کنیم بچه دار بشیم نشیم؟
  • الان کرونا ۲ سال گذشته نمی دونیم کی تموم میشه.
  • شرایط سن مون طوری هست که نمی تونیم صبر کنیم.
  • حتما هم دوست داریم که فرزند داشته باشیم حالا یا فرزند اول و یا فرزند دوم.

که من توصیه می کنم با توجه به شرایطی که الان داریم و این سوالات ذهنی که ذهن خانم ها را درگیر کرده و اون حس و تمایلی که برای مادر شدن دارن و اون تقابل شرایط جامعه و اقتصادی هست.
بهتر است که آمادگی روحی را داشته باشید.

چون در حالت عادی وقتی یک خانم بارداری می شه به خاطر اون هورمون های که در بارداری هست و همه شماها می دونید ممکن است تغییراتی در خلق و خو خانم ایجاد بشه که فراتر از ظرفیت یک فرد باشه و ممکن است باعث آسیب های روحی شود.
من توصیه می کنم در کنار تمام اقداماتی که لازم هست انجام بدید، کارهای را حداقل ۲ تا ۳ ماه قبل برای تمرین و تقویت روحیه انجام بدین.

ما یک سری هورمون های داخل بدن داریم به اسم هورمون های شادی آور هستن، که ما می تونیم با انجام دادن یک سری کارهای کاملا ساده سطح این هورمون ها را داخل بدن افزایش بدیم و آمادگی روحی خودمون را برای قبل از بارداری بیشتر کنیم.

جهت مشاوره رایگان و تعیین نوبت همین الان با شماره های ۰۹۹۰۷۵۰۱۰۴۰ و ۲۶۷۶۱۷۷۹-۰۲۱ مطب خانم دکتر طیبه همتی تماس بگیرید.

اولین هورمون:

هورمون اکسی توسین (هورمون عشق) است.
این هورمون را می توانیم با کسانی که بیشتر دوستشون دارید وقت بگذرونید و با طبیعت و خلق و خوی بچه ها بیشتر آشنا بشید و اینکه می تونید کارهای که دوست دارید را انجام بدید. باغبانی کنید، با گل و گیاه های خانگی بیشتر وقت بگذرونید.

دوین هورمون دوپامین:

هورمون دوپامین (هورمون انگیزه و پاداش) است.
همانطور که می دانیم همه ما یک سری کارهای ناتمامی در ذهن داریم که خودش باعث خستگی روحی و جسمی مون میشه، یک چک لیستی داشته باشیم آخر شب و کارهای ناتمام را بنویسید و با به اتمام رساندن این کارها می تونید سطح دوپامین را افزایش بدیم، آشپزی کنید و کارهای که دوست دارید را انجام بدید. و بیشتر به خودتون برسید و مراقب پوست و زیبایی تون باشید.

سومین هورمون سروتونین:

هورمون سروتونین (هورمین تعادل خلق و خو) است.
این هورمین خیلی مهم است به خاطر اینکه همانطور که عرض کردم در بارداری این بالانس هورمون ها و هورمون های زنانه که سطح شون بالاست و خلق و خو را تحت تاثیر قرار میدن بهتر است که برای افزایش سطح سروتونین بیشتر تمرین کنید.
مدیتیشن، دوچرخه سواری، پیاده روی، یوگا خیلی تاثیر گذار است برای افزایش سطح هورمون سروتونین.

چهارمین هورمون اندورفین:

هورمون اندورفین (ضد درد) است.
که بسیار بسیار با کوه نوردی، پیاده روی و خندندین این هورمون افزایش پیدا میکند. خود خندیدن باعث افزایش هورمون اندورفین می شود. فیلم های کمدی زیاد نگاه کنید، سریال های درام و غمگین را نگاه نکنید، بخندید و مدیتیشن کنید.

جهت مشاوره رایگان و تعیین نوبت همین الان با شماره های ۰۹۹۰۷۵۰۱۰۴۰ و ۲۶۷۶۱۷۷۹-۰۲۱ مطب خانم دکتر طیبه همتی تماس بگیرید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست